lesbian cartoon porn
cartoon porn games
lesbian cartoon porn

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

cartes | haritalar | maps


097-1yrop-tokerkerem-halekorayile


Kerem Toker: Sevgili Hale Koray 2017’nin sonlarına doğru Söz Uçar Yayınları’ndan çıkan “Onlar Artık Burada Oturmuyor”un ilk baskısı kısa zamanda tükendi. Bize kitabın ortaya çıkış öyküsünü anlatabilir misiniz? Yazmaya başladığınızda işin sonunda kitabın böylesine yoğun ilgi göreceğini düşünüyor muydunuz?


Hale Koray: Hayır düşünmüyordum. Hatta kitap olarak yayınlanacağı aklıma gelmezdi. Yazmak benim için hep bir hobi, biraz da terapi oldu. Çocukluğumdan beri kimseye anlatamayacağım ya da anlatmak istemeyeceğim kadar yoğun duygu ve düşünceleri kâğıda geçiririm. Bir çeşit Kral Midas'ın berberinin kuyusu oldu yazı benim için. Sonraları, çocukluğumla ilgili anıları anlattığım insanlar bana hep “Yazsana bunu, ne güzel bir hikâye” dediler. O zaman yazmaya başladım. Türkiye'ye bir gidişimde iki kişi (Kitapta Hülya ve Binnaz olarak geçiyor) beni kırmıştı. Bunu hazmedemiyordum, öte yandan kimselerle paylaşmak da istemiyordum. Oturup yazmak en iyi yoluydu bu olumsuz duygulardan kurtulmanın. Birileri “Vah yazık” derdi okurken belki. Bu da iyi gelebilirdi. Tanıksız çekilen acı habisleşiyor. Fakat kitabın yazılmasında en büyük rolü Reha Yünlüel oynadı. Benden yazı istedi Reha (http://www.bachibouzouck.com) için. Ben de “Şimdi anı-deneme yazıyorum” dedim. O da “Tamam işte kurban, yaz biz yayınlayalım” dedi.  Böylece okurlarla tanıştı yazdıklarım. Okuyan olunca yazmamak olmuyor.  Bu yüzden, James Joyce'un çok büyük bir yazar olduğunu düşünürüm. Okuyan olur mu, olmaz mı diye tasalanmamış bir yazar.

Mercredi, 18 Avril 2018 08:28
Published in interview || söyleşi
Written by
Read more...

096-1y-Underrated_bir_yazar_ya_da_eser_oldugunu-levent_cantek

 

Yeni başladığımız “gözden kaçanlar” serimizde fotoğraftan kripto paraya, sinemadan gen düzenlemelerine kadar, akla gelebilecek her alandan farklı isimlere gözden kaçanlar hakkında 4 soru sorup kısa ve net cevaplar alacağız.

Konuğumuz; çizgi roman ve mizahla ilgili çalışmalarıyla tanınan, İletişim Yayınları etiketiyle okuduğumuz pek çok kitabın editörlüğünü yapan ve son dönemde Sefa Sofuoğlu iş birliğiyle çıkardığı yeni grafik romanı* 1951 ile gündemde olan Levent Cantek. Kendisini, gayet güncel sayılabilecek blogu Derin Hakikatler‘den de takip edebilirsiniz.

Mardi, 06 Mars 2018 19:24
Published in interview || söyleşi
Written by
Read more...
095-2nf-metin_akpinar_1

Usta oyuncuyu sevmeyen yok. Sahneye, sinemaya ömür vermiş bir isim Metin Akpınar. Reklamlarda bile severek izliyoruz. Buluştuk, hem gündeme hem de hayata dair konuştuk. Zeki Alasya’yı andık. Keyifli bir sohbet oldu.

Vendredi, 09 Février 2018 19:40
Read more...