lesbian cartoon porn
famous cartoon porn
cartoon porn pic

No: 102,  Septembre - Eylül - September 2018

les anciens (111)

erkan_akaltun_biyografik_not-NB3

1962-Ankara,

Tipik bir Terazi,
Kuleli'de okur liseyi,
Üniversitede okur Voznezenskiy'i ve Yesenin'i,
Hiçbir basılı yayına şiir vermemiştir,
Arkadaşlarına sevgililerine okuması için şiirler yazmış sevenlere hizmet etmiştir,
Hariçte yaşar, hariçten bakar,
Çok gezmiş çok okumuştur, bu yüzden başı bozuktur, eskiden aşık olduğu kadınlara hâlâ aşıktır...

Published in les anciens
Read more...

mehmet-akay-biyografik-not

1967-Rize. İlk, orta ve meslek lisesi öğrenimini burada tamamladıktan sonra 1987’de İstanbul’a taşındı. Torna, kaynak, demir doğrama ve tersane işçiliği gibi çeşitli işlerde çalıştı. 2002 yılında yine iş nedeniyle İzmir’e taşındı. Evli ve M.Varol Tufan adında bir de oğlu bulunmakta. Kendisi hâlen burada yaşamaktadır. Bir yandan ağır işlerde çalışırken diğer yandan edebiyat merakını kendi olanaklarıyla gidermeye çalıştı. İlk yazıları 1994 yılında Edebiyat Eleştiri dergisinde görülür. İlk kitabı Gece Metrosu 1997'de Doruk Yayınları tarafından yayımlanır. Şiirlerini (http://akaymehmet.blogspot.com.tr/ ), anlatı, deneme ve inceleme yazılarını da başta Edebiyat Eleştiri, Sınırda dergisi olmak üzere Wesvese, Mum, İmlâsız, Bireylikler, Kadıköy Underground Poetix, Değil O Da Değil, Cibiliyetsizler (Bir dönem kendi çıkardığı bir fanzindir) gibi yerel, gençlik edebiyat dergilerinde ve fazinlerde (Zate Zatturi takma ismiyle) görünür. Yazarın ikinci kitabı Charles Bukowski üzerine yazdığı makale ile katkı sunduğu ve 2008 yılında İkaros Yayınları tarafından yayımlanan Dahiler ve Aşkları kitabıdır. Yazarın üçüncü kitabı "Aşk bir sanattır: Aşk akılsallığın en üst yaratıcı eylemidir" yazısıyla katkıda bulunduğu ve 2015 yılında İkaros Yayınları tarafından yayımlanan Aşk Üzerine Düşünceler kitabıdır.
Published in les anciens
Read more...

ozcan-celtikli---biyografik-not

1959-Lüleburgaz. Ailesi Almanya’ da bulunduğundan ilkokul ve lisenin bazı sınıflarını ve Üniversite hazırlık sınıfını orada okudu. Lüleburgaz’ın ilk  “Sokak Fotoğrafçısı“ olarak isim  yapan Çeltikli 1972 yılında fotoğrafa gönül verdi. Sosyal yaşam, çevre, insan, arkadaş, okul faaliyetleri, bayramlar, spor vb konularda çekimler yaptı. Çeşitli yerel gazetelerde fotomuhabir olarak çalıştı, 2009 yılında emekli oldu. Ulusal basında ajanslara geçtiği pek çok fotoğraf ve haberi yayınlandı.

Ortak Katılımlı Fotoğraf Sergileri düzenleyip okulların fotoğraf kulüplerinin etkinliklerini destekleyen Çeltikli, Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Şenliklerinin fotoğraf sergilerini de hazırlamakta.

Çeltikli, 2017 yılı başında Lüleburgaz Belediyesi fotoğraf eğitim atölyesini kurup çalışmalarını grupla birlikte sürdürmektedir.

Lüleburgaz’da fotoğrafın bir sanat olarak kabul görmesi ve gelişmesinde çok önemli etkileri vardır. Bugün Lüleburgaz'da hem dernek düzeyinde hem de kişisel anlamda fotoğraf sanatına gönül vermiş toplulukların ortaya çıkmasında Çeltikli’nin önemli katkıları olmuştur. Çeşitli kişisel sergiler de açan Çeltikli önderliğinde düzenlenen “Yüz Fotoğrafla Türkiye'nin Yüz Haritası" fotoğraf sergisi Ankara'da sergilenmiştir.

Fotoğraf ve bisiklet tutkusuyla günümüzde Lüleburgaz ve çevresinde dolaşıp çekimlerini sürdürmekte ve bunu Lüleburgaz’lılarla paylaşmaktadır.

 

Balıkesir'de doğdu (1949) ve aynı yerde liseyi bitirdi. Bütün dünyada büyük altüst oluşların yaşandığı 60'lı yılların ikinci yarısında ODTÜ'nde inşaat mühendisliği okudu; öğrencilik yıllarında özel ders verdi; yazları Almanya'da işçilik yaptı; politik nedenlerle okulu üçüncü sınıfta bıraktı. Cezaevine düştü. Öğrencilik yılları ve daha sonraki yıllar çoğu zaman otostopla bütün Anadolu'yu, Avrupa'yı dolaştı.

Bugünkü birikimi, o yıllar yüz yüze gelme imkanı bulduğu değişik kültürlerden beslenerek oluştu. Basın sekreterliği, sendikacılık, motel, restoran işletmeciliği, mesleki yayın ithalatı, kitapçılık, profesyonel yöneticilik vb. değişik işler yaptı. İflah olmaz bir iyimserdir; düşüncelerini açıkça ifade eder, Kişisel problemleri kolaylıkla anlar. Dinlemekten çok konuşmaktan hoşlanır, kelimelere hakimdir

İnsana ait her şeyi sevdi, hep tutkulu aşklar yaşadı , şiir tutkusu da bu kaynaktan beslenerek hayat buldu. Şiiri, yaşamın özü olarak anlıyor. Beyin araştırmalarına ilgi duyuyor, Dil, düşünce ve yaratma süreci ve aralarındaki ilişki üzerine kafa yormayı seviyor. Politika ve bitkiler dünyasında pek adı anılmasa da iyi yemek pişirir. Hiç değilse karnınızı doyurur. Dünyada kıskandığı tek şey güzel bir ses ya da müzik ve dans yeteneği.
Published in les anciens
Read more...

marc-chaudeur-biyografik-not

1959, Strasbourg. Ecrivain, philosophe, traducteur des langues scandinaves, militant culturel, amoureux sans interruption depuis 1970 - et modeste poète, "jeune" écrivain.

Published in les anciens
Read more...
---
Published in les anciens
Read more...